Gynekologicko-porodnické oddělení

Děčín

Umístění:

Nemocnice Děčín, Budova: E, Podlaží: 1. np

Gynekologie – budova E, 1. np
Porodnice – budova E, 4. np

Kontakty:

Primář
MUDr. Václav Klaban
Zástupce primáře
MUDr. Libuše Trudáková
Vrchní sestra, pozice neobsazena
Dokumentační sestra
Ivana Boháčová
Staniční sestra šestinedělí a porodního sálu
Monika Rendlová
Staniční sestra - OS
Ivana Sobotková
Staniční sestra gynekologie
Simona Faltová

Fotogalerie oddělení

Děčín

3D/4D ultrazvuk
Malý sál
Lůžka
Nadstandard gynekologie
Porodní sál
Box pro ošetření novorozence
Porodní sál
Vyšetřovna porodního sálu
Příjem k porodu
Předporodní pokoj
Sociální zařízení
Chodba porodního sálu
Šestinedělí
Jídelna
Chodba nadstandard šestinedělí
Nadstandard šestinedělí
Nadstandard šestinedělí
Nadstandard šestinedělí
Standardní pokoj šestinedělí
Pooperační pokoj šestinedělí
Novoro
Novoro

tiskové a organizační odd. (7. října 2010)

14:24 29. března 2010

Popis a výkony oddělení

Děčín

Náplní gynekologicko-porodnického oddělení je diagnosticko-terapeutická, preventivní a dispenzární péče o ženu po celý její život při onemocnění ženského pohlavního ústrojí, péče u stavů, které souvisí s poruchou funkce pohlavního ústrojí ženy, péče o ženu a plod v průběhu těhotenství, za porodu a péče o ženu v šestinedělí.

V gynekologické části pacientkám zajišťujeme komplexní diagnostickou a léčebnou péči ambulantní i za hospitalizace. V tomto případě pohodlně na vybaveném lůžkovém oddělení. Pokud nestačí léčba konzervativní, a je potřeba k vyřešení zdravotního problému přistoupit k operační léčbě, mohou se klientky spolehnout na zkušený operační tým a na špičkové přístrojové zázemí moderně vybavených sálech. Operační léčba je prováděna na malém (výkony jednodenní gynekologie) a velkém operačním sále (operační výkony břišní i vaginální cestou) v rozsahu základní gynekologické operační léčby, operace s využitím moderních minimálně invazivních endoskopických přístupů  - hysteroskopické a laparoskopické operace. Provádíme operace pro neudržení moče a rekonstrukční výkony pánevního dna. Operujeme rovněž onemocnění prsu. V onkologické oblasti je další péče navázána na specializované jednotky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nebo jiných klinik. Na lůžkovém oddělení gynekologie je možnost nadstandardního pokoje /viz ceník/. V ambulantní části od srpna 2014 zajišťujeme nechirurgické ukončení těhotenství, tzn. tabletkou.

V porodnické části poskytujeme péči jak o fyziologická, tak i o riziková a patologická těhotenství a o komplikace v těhotenství. V rámci poradny těhotných aktivně zachycujeme patologická těhotenství, např. hrozící předčasné porody, gestační diabetes, poruchy růstu plodu, nepravidelnosti uložení placenty, abnormální množství vody plodové. Poskytujeme komplexní ultrazvukovou prenatální diagnostiku 3D/4D – prvotrimestrální screening /Licence FMF London /, screening vrozených vývojových vad včetně vyšetření srdce plodu - fetální echokardiografie, dopplerovské měření průtoku krve plodem a placentou. Provádíme invazivní diagnostiku- odběr plodové vody - při podezření na genetické onemocnění plodu. Dále zajišťujeme kompletní standardní vyšetřovací metody: amnioskopie, kardiotokografie. V naší porodnici se věnujeme porodům od dokončeného 35. týdne těhotenství. Porody před tímto termínem převážíme do perinatologických center, preferujeme ty geograficky nejbližší. Pravidelně připravujeme kurzy pro nastávající maminky, včetně přípravy k samotnému porodu a možnosti přítomnosti otce u porodu /viz ceník/. Pro I. dobu porodní jsou k dispozici dva klimatizované pokoje s televizí, hudbou, kde může při určitém respektování soukromí pobývat pár nastávajících rodičů či jiný doprovod k porodu.  Preferujeme přirozený způsob porodu s využitím dostupných alternativních technik (sprcha, balón, vak, aromaterapie, polohování, lokální termoterapie,…). K tlumení bolestí je připravena celá škála analgezie a peridurální anestezie, nově používáme inhalační analgezii ENTONOX /viz ceník/. Pro II. dobu porodní slouží dva porodní boxy se základním a speciálním přístrojovým vybavením. Rodičkám jsou umožněny kromě klasické polohy i různé alternativní metody, a pokud jsou v souladu se zásadami lékařského vedení porodu, jsme ochotni vyjít vstříc požadavkům rodičky.  V souvisejícím traktu je samostatný operační sál pro provádění císařských řezů a box pro ošetření novorozence po porodu. Provádíme odběry pupečníkové krve pro Cord Blood Center CZ s.r.o. a Národní tkáňové centrum a.s.. Od začátku roku 2014 se porodnice přihlásila k programu „Přirozený porod v porodnici“, tzv. /PPP/. Na oddělení šestinedělí můžete zažádat o jednolůžkový nadstandardní pokoj /viz ceník/.

Pokud žena upřednostňuje těhotenskou péči u svého gynekologa až do porodu a jeho technické zázemí to umožňuje, prosíme ženy, aby absolvovaly na našem oddělení alespoň sepsání porodopisu /viz informace ke stažení/. I přes to, že maminky nenavštěvují naši těhotenskou poradnu, mohou v naší porodnici rodit bez předchozího zaregistrování. Odpovíme na jakékoliv dotazy.

Aktuální ceník nadstandardních služeb se připravuje.

Nadstandardní pokoje:

Nadstandard - gynekologie
Cena: 500,00 Kč za den

Nadstandard - šestinedělí
Cena: 550,00 Kč za den

Přístrojové vybavení:

Porodnické oddělení : 
Nejmodernější ultrazvukový přístroj VOLUSON E 8 EXPERT pro prenatální diagnostiku plodu včetně možnosti zobrazení plodu ve 3D /4D rozlišení, kardiotokografické přístroje Avalon ke sledování plodu během porodu, nástroje k operačnímu ukončení porodu – vakuumextraktor KIWI, porodnické kleště, monitory životních funkcí na pooperačních pokojích, odsávačky.
Gynekologické oddělení : 
Laparoskopická sestava s kompletním vybavením pro laparoskopickou operativu Wolf, hysteroskopická operační sestava Olympus, koagulační jednotka Erbe, monitory životních funkcí na pooperačních pokojích, ultrazvukový přístroj Esaote , sestava pro urodynamické měření firmy BARD, biolampa.
Lůžka:

Počet lůžek: 41

Ambulance:

Gynekologicko-porodnická ordinace

Děčín

Není nutné objednání ani doporučení.

Umístění:

Nemocnice Děčín, Budova: O

Doporučení je vítáno, ale není podmínkou

Kontakty:

Lékař
dle rozpisu
Sestra
Anna Švábíková
 • Tel
  :
  +420 412 705 362
Ordinační hodiny
:
 • Pondělí 08:00 13:00 MUDr. Libuše Trudáková (těhotné, zvané)
 • Úterý 08:00 14:00 MUDr. Václav Klaban
 • Středa 08:00 15:00 MUDr. Libuše Trudáková
 • Čtvrtek 08:00 12:00 bez lékaře
 • Pátek 08:00 14:00 MUDr. Václav Klaban (předporodní příprava, poradna)

Gynekologicko-porodnická ambulance

Děčín

Není nutné objednání ani doporučení.

Umístění:

Nemocnice Děčín, Budova: D, Podlaží: 1.

Doporučení je vítáno, ale není podmínkou.

V zájmu zkrácení čekací doby předem objednáváme na tel. 412 705 370, ultrazvuková vyšetření na tel.: 412 705 338.

Kontakty:

Lékař
dle rozpisu
Sestra
dle rozpisu
 • Tel
  :
  +420 412 705 370
Ordinační hodiny
:
 • Pondělí 08:00 10:00 UZ - prim. MUDr. Rubeš
 •   08:30 12:30 URO gyn - MUDr. Kaplan
 • Úterý 12:00 14:30 URO gyn - MUDr. Závěrka
 •   12:00 15:00 poradna pro těhotné - MUDr. Klaban
 •   13:00 15:00 UZ + AMNIO - prim. MUDr. Rubeš
 • Středa 12:00 15:00 poradna těhotných - MUDr. Klaban
 •   13:00 15:00 UZ - prim. MUDr. Rubeš
 • Čtvrtek 13:00 15:00 Mamma Sono - MUDr. Konečná
 • Pátek 09:00 11:00 Indikační poradna - prim. MUDr. Rubeš
 •   12:00 14:00 UZ - prim. MUDr. Rubeš
 •   12:00 15:00 poradna těhotných - MUDr. Klaban

Krajská zdravotní a.s. (c) 2016