Publicita projektů ROP Krajské zdravotní, a. s.

Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
Skip Navigation Links

Rekonstrukce stravovacího provozu

Jídlo v nemocnici bude lepší

publikováno: MF Dnes | autor: Miroslava Huláková

Poslední etapa rekonstrukce nemocniční kuchyně za miliony korun je ve finále. Opravovalo se za provozu

Most – Rekonstrukce nemocniční kuchyně v Mostě jde do finále. Do kolaudace už zbývá poslední měsíc. Po té se místo, kde se vaří pro několik stovek strávníků, bude lesknout novotou a pyšnit se nejmodernější technologií. Jen poslední etapa rekonstrukce totiž bude stát pětatřicet milionů korun. Má být hotova již na konci května. Peníze na ni poskytuje Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad. Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice v Mostě spadá, z částky zaplatí 7,5 procenta.

V květnu to bude přesně rok, co dělníci začali pracovat na poslední etapě rekonstrukce nemocniční kuchyně. Deník včera rekonstruované prostory navštívil. Novotou už září varna kuchyně, prostory mycí linky, skladové prostory, výtahy i chladící technika. Součástí rekonstrukce jsou i nová technologická zařízení jako například dělička těsta, nová škrabka brambor, staniční vozíky nebo výrobníky nápojů. „Moderní technologie jednak nese úspory, zlepší práci zaměstnanců a zvýší bezpečnost. Nová zařízení také splní světové normy,“ řekl včera mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Obdivuhodné na celé rekonstrukci je to, že se konala a stále ještě pokračuje za plného provozu. Pacienti tak vůbec práce nezaznamenali. „Rekonstrukci nemocniční kuchyně jsem na stravě rozhodně nepocítila,“ řekla včera pacientka Miroslava Doubková.

„Bylo nutné připravit strategii přestavby,“ uvedla vedoucí oddělení léčebné výživy a stravování Jana Markovičová. Připravit podklady pro samotné zahájení rekonstrukce a další odborné práce a přitom vařit nebylo nic jednoduchého. Jen obědů se totiž v mostecké nemocnici každý den připravuje až pro šest set pacientů a sedm set zaměstnanců, dále přesnídávky, svačiny, večeře a druhé večeře pro pacienty.

Rekonstrukce celého stravovacího zařízení probíhá několik let. Byla už zapotřebí. Na kuchyň se podle některých zaměstnanců nesáhlo od sedmdesátých let. Některá zařízení také představovala již spíše muzeální kousky: Dělička těsta byla z roku 1956, výtah do skladů byl poháněný ruční klikou.

Přiložené soubory

22.04.2011

Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
"Vize přestane být snem"